Źródła światła

poniedziałek, 15 marca 2010

 

Autor musiał się sporo napracować by takie coś stworzyć. Podziwiamy i pozdrawiamy.

niedziela, 14 marca 2010

Habitat Hotel

James Clar jest multimedialnym artystą tworzącym w Nowym Yorku, poszukującym w swej twórczości związków między technologią a sztuką.

Oprócz osobistych projektów, które niedawno pokazał w Dubaju, założył też sześcioosobową firmę w NY pod nazwa James Clar & Associates, która koncentruje się na architektonicznych instalacjach oświetlenia.

Jego nieprzeciętna twórczość obejmuje szeroki zakres projektów, w tym publiczne dzieło sztuki pod tytułem "Tunnel Vision" we współpracy z New York na Vito Acconci Studios i Habitat Hotel w Barcelonie. W rozmowie z Architectural Lighting, Clar powiedział, że oświetlenie jest istotną część jego prac.

Warto zajrzeć jakie ma osiągnięcia w swej twórczości na image.google.pl oraz na oficjalnej stronie.

środa, 10 marca 2010

 

Cygnis Design LED - smukły, aluminiowy kształt lampy może nadać biurku nowoczesny wygląd. Jest wyposażona w najnowsze diody LED. Łącznie 6 watów oferuje funkcjonalne i wydajne oświetlenie.


Czy ten modernistyczny produkt znajdzie uznanie? Czas pokaże.

Źródło: slv.de

wtorek, 09 marca 2010

window shop

 

Wieczorny spacer przez centrum miasta ma swój urok. Gdy na niebie widać gwiazdy, a przed nami mienią się światła nocnych latarni robi się niezwykle romantycznie. Wewnątrz zaznajemy zadziwiającego spokoju, otula nas błogie uczucie.

Jednak również tym czasie jest ktoś, kto walczy o naszą uwagę. Są to właściciele sklepów detalicznych. Mają nie lada wyzwanie. Zastanawiają się nad tym, jak umilić nam przechadzkę a przy okazji.. przyciągnąć naszą uwagę.

Detaliści używają oświetlenia w oknach wystawowych do zaprezentowania swojej oferty. By osiągnąć ten cel korzystają z dużej ilości światła. Podkreślają w ten sposób manekiny i towary. Sprawiają, że wyróżniają się one od tła. Technika ta jest skuteczna, aczkolwiek kosztowna. Takie oświetlenie potrafi być jednym z poważniejszych kosztów sklepów detalicznych. Jak temu zaradzić?

Warto zainwestować w oświetlenie LED, które cechuje niższe zyżycie energii, lepszą wydajność i dłuższy czas pracy (do 50.000 godzin więcej, czyli 40 razy dłużej niż zwykłe żarówki). Ponadto daje szeroki zakres możliwości np. podczas emisji światła tworzy naprawdę żywe kolory. Łatwość z jaką można je zastosować na wystawach, swoboda podczas projektowania oraz paleta dostepnych barw zachęcają do podjęcia działań w tym kierunku.

Liczne badania wykazały, że kolorowe oświetlenie LED w oknach wystawowych jest prawdziwym hitem i motywatorem wśród kupujących. Wieczorne spacery w „towarzystwie” atrakcyjnego oświetlenia Lamp LED przyniosły zwiększenie obrotów sklepów.

niedziela, 11 października 2009

Ekooszczedni.pl to serwis internetowy poświęcony zagadnieniom budownictwa energooszczędnego, oszczędzania energii, ekologii i zrównoważonego rozwoju. Jest  to rodzaj internetowego kompendium wiedzy i praktycznego poradnika dla inwestorów zainteresowanych budownictwem pasywnym i energooszczędnym.

Ekooszczedni.pl to adres w Internecie, pod którym można korzystać z wiedzy ekspertów oraz codziennych doświadczeń,  wszystkich tych, dla których zagadnienie oszczędzania energii i mediów  nie jest już  tylko potrzebą, ale i modą. Technologie  i rozwiązania energooszczędne cechuje przede wszystkim niższy koszt eksploatacji. Oznacza to jednak, że nie wystarczy tylko  wymienić  tradycyjnych żarówek na energooszczędne, ale także  zmienić swoje codzienne nawyki związane z użytkowaniem tych produktów.

Do redagowania serwisu zapraszamy ekspertów i firmy - producentów ekologicznych i energooszczędnych materiałów budowlanych oraz dostawców rozwiązań zapewniających energooszczędność i dbałość o środowisko. Celem serwisu jest dostarczenie aktualnej wiedzy i informacji na temat konkretnych, dostępnych na rynku technologii. Ekooszczedni.pl.

opaska odblaskowa

Poprawa bezpieczeństwa podczas każdej
aktywności sportowej - bieganie, jazda na rowerze,
jazda na rolkach, jazda na nartach.

Opaska odblaskowa

środa, 07 stycznia 2009

Razem z ENERGA S.A. uruchomiliśmy akcję eko promująca oszczędzanie środowiska.

Osoby zaangażowane otrzymają bezpłatnie świetlówkę energooszczędną: oszczedzajsrodowisko.pl

poniedziałek, 27 października 2008
Rusza medialnie kampania wkrecswietlowke.pl.
 
niedziela, 19 października 2008

SAD (seasonal affective disorder) to inaczej depresja sezonowa. Jest bezpośrednim wynikiem zmniejszonego dopływu światła w zimie. Okres w jakim najczęściej jest obserwowana trwa od października do kwietnia. Zaburzenie to dotyka cztery razy częściej kobiet niż mężczyzn, cierpią też na nie małe dzieci.

Objawy choroby:

  • obniżona aktywność;
  • uczucie smutku, lęk;
  • nadmierna drażliwość, zniechęcenie;
  • uczucie przewlekłego zmęczenia, zaburzenie koncentracji;
  • niechęć do pracy, ale także funkcjonowania w społeczeństwie;
  • wzmożona senność, współistniejąca z pogorszeniem jakości snu;
  • zwiększenie masy ciała związane ze zwiększonym apetytem, zwłaszcza ze wzmożoną chęcią do spożywania węglowodanów;
  • osłabienie popędu seksualnego;
  • w skrajnych przypadkach myśli samobójcze.

W leczeniu depresji sezonowej stosuję się leki antydepresyjne oraz coraz częściej fototerapię – naświetlanie specjalnymi lampami naśladującymi naturalne naświetlenie słoneczne o mocy, co najmniej 2 500 lux. Sesja trwa od 15 minut do 3 godzin.

Fototerapia jest skuteczną nie powodującą skutków ubocznych formą leczenia, jest łatwo dostępna i zapewnia nieprzerwaną i niezależną od warunków pogodowych i pór roku dawkę energii. W dzisiejszych czasach dzięki upowszechnieniu technologii fototerapii każdy może we własnym domu posiadać źródło światła, które poprawi jego jakość życia i zdrowia.

fototerapia

 Z fototerapii może dziś korzystać każdy. W DomSwiatla prezentujemy lampy do fototerapii do domowego użytku.

niedziela, 12 października 2008

Osram zachęca do przejścia z żarówek na nowoczesne świetlówki kompaktowe. My również! Można pobrać plakat i samodzielnie przekonać się jak wielkie oszczędności energii można uzyskać.

świetlówki kompaktowe

Polecamy świetlówki w DomSwiatla.pl.

 
1 , 2 , 3 , 4 , 5

Lampy