niedziela, 11 października 2009

opaska odblaskowa

Poprawa bezpieczeństwa podczas każdej
aktywności sportowej - bieganie, jazda na rowerze,
jazda na rolkach, jazda na nartach.

Opaska odblaskowa

środa, 07 stycznia 2009

Razem z ENERGA S.A. uruchomiliśmy akcję eko promująca oszczędzanie środowiska.

Osoby zaangażowane otrzymają bezpłatnie świetlówkę energooszczędną: oszczedzajsrodowisko.pl

wtorek, 11 listopada 2008
Inspiracje oświetleniowe na bazie lamp gipsowych. Lampy gipsowe można pomalować na kolor ściany, dzięki czemu stapiają się z nią a oddziela je jedynie linia emitowanego światła. Dzięki temu można uzyskać bardzo oryginalne efekty.
plafon gipsowy
plafon gipsowy
10:33, tkarwatka , Lampy
Link Komentarze (1) »
poniedziałek, 27 października 2008
Rusza medialnie kampania wkrecswietlowke.pl.
 
niedziela, 19 października 2008

SAD (seasonal affective disorder) to inaczej depresja sezonowa. Jest bezpośrednim wynikiem zmniejszonego dopływu światła w zimie. Okres w jakim najczęściej jest obserwowana trwa od października do kwietnia. Zaburzenie to dotyka cztery razy częściej kobiet niż mężczyzn, cierpią też na nie małe dzieci.

Objawy choroby:

  • obniżona aktywność;
  • uczucie smutku, lęk;
  • nadmierna drażliwość, zniechęcenie;
  • uczucie przewlekłego zmęczenia, zaburzenie koncentracji;
  • niechęć do pracy, ale także funkcjonowania w społeczeństwie;
  • wzmożona senność, współistniejąca z pogorszeniem jakości snu;
  • zwiększenie masy ciała związane ze zwiększonym apetytem, zwłaszcza ze wzmożoną chęcią do spożywania węglowodanów;
  • osłabienie popędu seksualnego;
  • w skrajnych przypadkach myśli samobójcze.

W leczeniu depresji sezonowej stosuję się leki antydepresyjne oraz coraz częściej fototerapię – naświetlanie specjalnymi lampami naśladującymi naturalne naświetlenie słoneczne o mocy, co najmniej 2 500 lux. Sesja trwa od 15 minut do 3 godzin.

Fototerapia jest skuteczną nie powodującą skutków ubocznych formą leczenia, jest łatwo dostępna i zapewnia nieprzerwaną i niezależną od warunków pogodowych i pór roku dawkę energii. W dzisiejszych czasach dzięki upowszechnieniu technologii fototerapii każdy może we własnym domu posiadać źródło światła, które poprawi jego jakość życia i zdrowia.

fototerapia

 Z fototerapii może dziś korzystać każdy. W DomSwiatla prezentujemy lampy do fototerapii do domowego użytku.

niedziela, 12 października 2008

Osram zachęca do przejścia z żarówek na nowoczesne świetlówki kompaktowe. My również! Można pobrać plakat i samodzielnie przekonać się jak wielkie oszczędności energii można uzyskać.

świetlówki kompaktowe

Polecamy świetlówki w DomSwiatla.pl.

Zebraliśmy wnętrzarskie inspiracje specjalnie dla Was w treściwej prezentacji.
Oswietlone wnetrza
View SlideShare presentation or Upload your own. (tags: dekoracja wnetrz)
środa, 17 września 2008

Oświetlenie schodowe warto zaplanować już na etapie projektu budowlanego. Podczas realizacji należy odpowiednio rozprowadzić, przewody, umożliwiające instalację przewidzianych lamp.

Schody wymagają równomiernego, jasnego oświetlenia zapewniającego dobrą widoczność poszczególnych stopni. Oświetlenie schodów powinno być jaśniejsze niż holu położonego poniżej, kierowane z kilku punktów, tak żeby uniknąć powstawania cienia naszej osoby na schodach. Lampy jakie najkorzystniej jest stosować do oświetlania schodów to w przypadku dłóższych ciągów komunikacyjnych - kinkiety rozmieszczone cyklicznie na ścianie bocznej lub wpuszczone w ściane oprawy (około 15cm nad stopniem) oświetlające bezpośrednio stopnie. W przypadku niewielkich przestrzeniu wystarczy lampa wisząca umieszczona bezpośrednio nad schodami. Innym rozwiązaniem są oprawy umieszczone w stopniach.
Jako włączniki oświetlenia schodów należy zastosować takie, które pozwalają zapalać i gasić światło zarówno na dole jak i u góry.

Jeśli schody użytkowane są często oraz w nocy warto zainstalować czujnik ruchu - automatycznie zapalający źródło światła gdy ktoś zbliża się do schodów lub lampy czuwania oddające delikatny strumień światła nieprzerwalnie przez całą noc.

09:38, domswiatla , Aranżacja
Link Komentarze (1) »
piątek, 29 sierpnia 2008
Od niedawna w ofercie firmy OSRAM występuje zmieniająca kolory podstawka Lux Pod.

Oprawka posiada wbudowaną DIODĘ RGB (zmieniającą kolory) z automatycznym wyłącznikiem. Osram Lux Pod to innowacyjna podstawka pod szklanki, kieliszki, idealna do baru, restauracji, domu. Charakteryzuje się dużą trwałością. Idealna na przyjęcia, imprezy, spotkania z przyjaciółmi

Zasilanie: bateria 2 x CR2032 w zestawie
Czas pracy: 16-20 godzin
Wymiary: średnica 90 mm, wysokość 10 mm
Maksymalna waga kieliszka, szklanki, kubka: 250g

Dostępne kolory obudowy : czarny, złoty, biały

piątek, 22 sierpnia 2008

Otrzymaliśmy zapytanie od klientki:

" Witam.
Proszę o pomoc w wyborze odpowiedniej lampki na biurko do odrabiania lekcji przez dziecko. Na co mam zwrócić uwagę dokonując wyboru i czy lepiej światło halogenowe czy normalne?
Z góry dziękuję.
Pozdrawiam J.S "

Nasza odpowiedz:

Witam serdecznie,
Lampy biurkowe  muszą być usytuowane tak, aby światło w przypadku dziecka praworęcznego padało z lewej strony i analogiczne w odwrotnym przypadku. Źródło światła powinno być umiejscowione ok. 40 cm od środka zasadniczego pola pracy, ok. 40 cm przed pracującym (licząc od przedniej krawędzi stołu) oraz ok. 35 cm nad płaszczyzną biurka. Nie wolno ustawiać źródła światła za plecami siedzącego przy biurku dziecka. Polecam lampy z ruchomym - regulowanym ramieniem. Ze względu na długi czas świecenia polecam również energooszczędne świetlówki kompaktowe.
Pozdrawiam Marcela
Zespół DomŚwiatła.pl
 
Lampa biurkowa Ibis 

Lampy