piątek, 19 marca 2010

 

Niemieccy naukowcy znaleźli sposób na kodowanie sygnału bezprzewodowego internetu (WIFI) na widoczne światło LED.
Internet przez fale świetlne - po co? Zapewnia lepszą ochronę przed hakerami i daje mniej zakłóceń niż w przypadku innych typów połączeń.

Niemieccy naukowcy znaleźli sposób na kodowanie sygnału bezprzewodowego internetu (WIFI) na widoczne światło LED.

Internet przez fale świetlne - po co? Zapewnia lepszą ochronę przed hakerami i daje mniej zakłóceń niż w przypadku innych typów połączeń.

 

LED

 

Okazuje się, że tylko diody LED pozwolą funkcjonować tej technologii, ponieważ opiera się ona na modulacji bardzo szybkiego migania światła. Dla nas niewidoczne miganie (prędkośc jest milion razy szybsza niż widzi ludzkie oko) generuje sygnał w pomieszczeniu. Żarowe i fluorescencyjne żarówki nie mogą tego robić wystarczająco szybko, ale dla diod LED to nie problem.

 

Ponieważ sygnal w świetle widzialnym nie może przechodzić przez ściany, nie będzie żadnych ingerencji w tego typu połączenia z Internetem. Ponadto, dopóki hakerzy nie mogą ujrzeć tego światła, nie będą mogli uzyskać dostęp do komputera.

 

ciekawym faktem jest, że komercyjne diody pozwolą jedynie na przepustowość od kilku megaherców, ale naukowcy odkryli, że gdy odfiltruje się wszystkie długości fal z wyjątkiem niebieskich, przepustowość wzrosła. W zbudowanym systemie byli w stanie pobierać dane z prędkością do 230 megabitów na sekundę. Swoje odkrycia zaprezentują na konferencji w San Diego w tym miesiącu.

 

 

Źródło: elementalled.com

czwartek, 18 marca 2010

Oprawy oświetleniowe Baby line.

 

Oprawy występują w dwóch wersjach: do montażu w otworach ściennych lub puszkach instalacyjnych oraz przyklejane za pomocą taśmy samoprzylepnej do ściany.
Występują dwie werscje kolorystyczne: biała i niebieska.
– zasilanie 10V – napięcie stałe
– moc 0,4 W

Oprawy występują w dwóch wersjach: do montażu w otworach ściennych lub puszkach instalacyjnych oraz przyklejane za pomocą taśmy samoprzylepnej do ściany.

Występują dwie werscje kolorystyczne: biała i niebieska.

– zasilanie 10V – napięcie stałe

– moc 0,4 W

 

 

 

Oprawy oświetleniowe Baby line służą do dyskretnego podświetlania pokoju dziecięcego, jako oświetlenie przypodłogowe, nocne przy łóżeczkach dziecięcych, przewijakach, lub do dekorowania ścian, mebli, do podświetlania ciągów komunikacyjnych, schodów, a także jako oświetlenie awaryjne dające poczucie bezpieczeństwa. Połączenie nowoczesnej technologii LED oraz wyjątkowego wzornictwa daje nieograniczony wachlarz zastosowań. Oprawy LED Baby Line posiadają miękką, przyjemną w dotyku strukturę powierzchni co dodatkowo podkreśla ich dziecięcy charakter.

Dbałość o wysoką jakość wykonania oraz minimalna emisja ciepła sprawia, że oprawy Baby Line są bezpieczne dla małego użytkownika i godne zaufania Rodziców.

 

 

poniedziałek, 15 marca 2010

QOD OSRAM oferuje kolejne rozwiązanie oparte na oświetleniu LED, które zastosować można praktycznie wszędzie. Prostokątne lampki z 16-toma diodami LED mogą być naklejane, wkręcona i połączone ze sobą. Zamontujemy je przy minimalnym wysiłku prawie wszędzie – na delikatne meble, szafy, regały itp...

QOD OSRAM stawia diody wszędzie.

Ich rozmiar (70x70x8mm) odsłania nowe możliwości w strefach, gdzie brakuje miejsca dla tradycyjnych lamp. Ze względu na wyjątkową funkcjonalność, współczesne wzornictwo i wydajności, które prezentują użytkownicy otrzymują niezwykłe możliwości i elastyczność.

Kuchnia z QOD

QOD OSRAM - światło ciepłe białe 3,5 W, emitowane pod kątem 45 °, osiąga około 170lm.

 

Autor musiał się sporo napracować by takie coś stworzyć. Podziwiamy i pozdrawiamy.

OSRAM zaprezentuje zupełnie nowe możliwości oświetlenia z setkami organicznych LED na Light + Building.

Imponująca instalacja OLED - stworzona przez architektów oświetlenia firmy LichtKunstLicht - jest główną atrakcją na stoisku firmy OSRAM podczas imprezy Light + Building, która się odbędzie od 11 do 16 kwietnia 2010r. we Frankfurcie.

W ramach prezentacji odwiedzający stoisko firmy OSRAM będą mogli nie tylko podziwiać platformę, ale także aktywnie doświadczyć czym jest oświetlenie OLED. Spektakularna instalacja została przygotowana pod kierunkiem prof Andreas Schulz wraz ze swoim zespołem znanej pracowni projektowej oświetlenia "LichtKunstLicht. Panele OLED są rozmieszczone w ścianach, suficie i podłodze. Zwiedzający będą mogli wejść, przejść przez instalację i zobaczyć na własne oczy jak w przyszłości będzie wyglądać oświetlenie.

Panele Orbeos Osram są okrągłe (średnica 88mm), o grubości 2,1 mm i wadze 24g każda (sprawność 25lm / W).

niedziela, 14 marca 2010

Habitat Hotel

James Clar jest multimedialnym artystą tworzącym w Nowym Yorku, poszukującym w swej twórczości związków między technologią a sztuką.

Oprócz osobistych projektów, które niedawno pokazał w Dubaju, założył też sześcioosobową firmę w NY pod nazwa James Clar & Associates, która koncentruje się na architektonicznych instalacjach oświetlenia.

Jego nieprzeciętna twórczość obejmuje szeroki zakres projektów, w tym publiczne dzieło sztuki pod tytułem "Tunnel Vision" we współpracy z New York na Vito Acconci Studios i Habitat Hotel w Barcelonie. W rozmowie z Architectural Lighting, Clar powiedział, że oświetlenie jest istotną część jego prac.

Warto zajrzeć jakie ma osiągnięcia w swej twórczości na image.google.pl oraz na oficjalnej stronie.

środa, 10 marca 2010

 

Cygnis Design LED - smukły, aluminiowy kształt lampy może nadać biurku nowoczesny wygląd. Jest wyposażona w najnowsze diody LED. Łącznie 6 watów oferuje funkcjonalne i wydajne oświetlenie.


Czy ten modernistyczny produkt znajdzie uznanie? Czas pokaże.

Źródło: slv.de

wtorek, 09 marca 2010

window shop

 

Wieczorny spacer przez centrum miasta ma swój urok. Gdy na niebie widać gwiazdy, a przed nami mienią się światła nocnych latarni robi się niezwykle romantycznie. Wewnątrz zaznajemy zadziwiającego spokoju, otula nas błogie uczucie.

Jednak również tym czasie jest ktoś, kto walczy o naszą uwagę. Są to właściciele sklepów detalicznych. Mają nie lada wyzwanie. Zastanawiają się nad tym, jak umilić nam przechadzkę a przy okazji.. przyciągnąć naszą uwagę.

Detaliści używają oświetlenia w oknach wystawowych do zaprezentowania swojej oferty. By osiągnąć ten cel korzystają z dużej ilości światła. Podkreślają w ten sposób manekiny i towary. Sprawiają, że wyróżniają się one od tła. Technika ta jest skuteczna, aczkolwiek kosztowna. Takie oświetlenie potrafi być jednym z poważniejszych kosztów sklepów detalicznych. Jak temu zaradzić?

Warto zainwestować w oświetlenie LED, które cechuje niższe zyżycie energii, lepszą wydajność i dłuższy czas pracy (do 50.000 godzin więcej, czyli 40 razy dłużej niż zwykłe żarówki). Ponadto daje szeroki zakres możliwości np. podczas emisji światła tworzy naprawdę żywe kolory. Łatwość z jaką można je zastosować na wystawach, swoboda podczas projektowania oraz paleta dostepnych barw zachęcają do podjęcia działań w tym kierunku.

Liczne badania wykazały, że kolorowe oświetlenie LED w oknach wystawowych jest prawdziwym hitem i motywatorem wśród kupujących. Wieczorne spacery w „towarzystwie” atrakcyjnego oświetlenia Lamp LED przyniosły zwiększenie obrotów sklepów.

poniedziałek, 08 marca 2010

 

DomŚwiatła.pl na Facebook

 

Jak wiadomo, portale społecznościowe zataczają coraz większe kręgi. Internauci pragną pokazać siebie - kim są, czym się interesują. Wyrażając opinie stają się współtwórcami cybernetycznego świata. Swoją aktywnością rozświetlają go nadając mu pięknych, różnorodnych kolorów.

 

Również tematyka oświetlenia domu i ogrodu na dobre wkracza do społeczności. DomŚwiatła.pl uruchomił profil na coraz powszechniejszym również w naszym kraju Facebook. Tworząc go pragnie dialogu społecznego. Każdy z nas ma różne doświadczenia, różne wizję i pomysły. Nasze komentarze, wspólna wymiana zdań i myśli może przynieść pożądane rezultaty.

Kto wie - możliwe że to właśnie Twoja wypowiedz będzie dla kogoś pomocą, inspiracją czy wreszcie motywacją do zaprojektowania wymarzonego oświetlenia.

 

niedziela, 11 października 2009

Ekooszczedni.pl to serwis internetowy poświęcony zagadnieniom budownictwa energooszczędnego, oszczędzania energii, ekologii i zrównoważonego rozwoju. Jest  to rodzaj internetowego kompendium wiedzy i praktycznego poradnika dla inwestorów zainteresowanych budownictwem pasywnym i energooszczędnym.

Ekooszczedni.pl to adres w Internecie, pod którym można korzystać z wiedzy ekspertów oraz codziennych doświadczeń,  wszystkich tych, dla których zagadnienie oszczędzania energii i mediów  nie jest już  tylko potrzebą, ale i modą. Technologie  i rozwiązania energooszczędne cechuje przede wszystkim niższy koszt eksploatacji. Oznacza to jednak, że nie wystarczy tylko  wymienić  tradycyjnych żarówek na energooszczędne, ale także  zmienić swoje codzienne nawyki związane z użytkowaniem tych produktów.

Do redagowania serwisu zapraszamy ekspertów i firmy - producentów ekologicznych i energooszczędnych materiałów budowlanych oraz dostawców rozwiązań zapewniających energooszczędność i dbałość o środowisko. Celem serwisu jest dostarczenie aktualnej wiedzy i informacji na temat konkretnych, dostępnych na rynku technologii. Ekooszczedni.pl.

1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 13

Lampy