czwartek, 30 sierpnia 2007

Pytanie naszej klientki:

Otóż chodzi mi tzw. lampkę biurkową. Dość dużo czasu w ciągu dnia (albo raczej nocy :) będę z niej korzystała i interesuję mnie kwestią zużycia energii, a dokładniej jej kosztów.

Zastanawiam się czy wybrać lampkę z żarówką halogenową (12V/20W) czy też lepiej "zwykłą" żarówkę o mocy 45 bądź 60W.
Interesuję mnie koszty eksploatacji. Które z tych rozwiązań jest bardziej ekonomiczne? Oraz oczywiście kwestia jakości światła? Która żarówka w tej kwestii "wygrywa"?

W Państwa poradniku znalazłam informację, iż żarówki halogenowe są bardziej energooszczędne. Przyznam szczerze, iż ta sytuacja mnie mocno zaskoczyła- byłam przekonana, iż jest dokładnie odwrotnie...

Odpowiedź eksperta DomŚwiatła.pl:

Żarówki halogenowe zużywają tyle samo energii, co odpowiadające im watażem zwykłe żarówki, jednak przy tym samym poborze energii dają więcej światła.
Są one trwalsze od zwykłych żarówek (rzadziej jest konieczna wymiana - jednak są nieco droższe od zwykłych żarówek), wymagają zastosowania transformatora (zasilanie w sieci, to 230V a żarówki halogenowe pracują przy 12V).

Co do jakości światła - ciekawszy efekt dają żarówki halogenowe (takie światło jest bardziej atrakcyjne).

W DomŚwiatła.pl: Lampy biurkowe

22:02, tkarwatka , Lampy
Link Dodaj komentarz »
piątek, 24 sierpnia 2007

Ostatnio zwrócił się do nas jeden z autorów programu na TVN Turbo. Zainteresowała ich Latarka samochodowa Led Saver. Nie dziwi nas to bo to wyjątkowo ciekawa latarka.

Ta energooszczędna latarka firmy Osram została stworzona z myślą o kierowcach. Posiada wiele praktycznych fukcji, m.in..:

  • opcję światła ostrzegawczego (pulsowanie i świecenie)
  • noże do przecinania pasów
  • młotki do zbicia szyby
  • silny magnes dzięki, któremu można przyczepić ją do karoserii pojazdu bez obawy, że spadnie
Więcej o lampce w domświatła.pl.
21:56, tkarwatka , Lampy
Link Dodaj komentarz »

Lampy