wtorek, 15 lipca 2008

Pokaz specjalny światło i dźwięk na zamku w Malborku 2001

 

 

STARY BROWAR w Poznaniu - iluminacja obiektu

 

 

Wieża Eiffel w Paryżu

 

 

 

czwartek, 10 lipca 2008

Pomimo, iż nie spędzamy w tym pomieszczeniu wielu godzin w ciągu dnia, oświetlenie łazienki jest bardzo ważne między innymi dlatego, że bardzo często pozbawiona jest ona dopływu światła dziennego. Ze względu na krótki czas przebywania warto zastosować halogenowe źródła światła, są energooszczędne i nie potrzebują czasu na uzyskanie pełnego natężenia światła. Innym istotnym czynnikiem, jest zastosowanie opraw przeznaczonych do przebywania w wilgoci (oznaczenie na oprawach IP44) oraz lamp z osłoniętym źródłem światła (matowa bańka lub oprawa z matowego szkła). 

Wnętrze łazienki, widoczne oświetlenie górne i szczegółowe oświetlające lustro. Źródło: www.chors.pl

W łazienkach tak jak w większości pomieszczeń oświetlenie dobieramy ze względu na przypisanie do funkcji - czynności wykonywanej w tym pomieszczeniu oraz ze względu na jej dekoracyjność i dopasowanie do stylu wnętrza. Najczęściej wymienia się oświetlenie główne - ogólne (plafon w centralnej części pomieszczenia lub sieć opraw halogenowych wpuszczanych w sufit), oświetlenie robocze - szczegółowe (kinkiety, listwy), światło dyżurne oraz takie, które pełni funkcję tylko i wyłącznie dekoracyjną. Miejsce, które wymagają szczególnego oświetlenia, to lustro. Należy je oświetlać jasnym światłem z góry lub z boku nie powodującym cieni na twarzy.

Seria lamp łazienkowych Palermo. Źródło: www.eglo.com

Normy bezpieczeństwa w zakresie oświetlenia w łazienkach określa norma: PN - 91/E-05009/701. Ustala ona między innymi odległości w jakich powinno się sytuować oprawy od wanny i brodzika - 60cm.

piątek, 04 lipca 2008

Na okres wakacji sklep DomŚwiatła.pl przygotował dla stałych i nowych klientów ofertę promocyjną:

3MAJ Z NAMI

  • 3 miesiące wakacyjnej promocji;
  • 3% rabat przy zamówieniu
  • 30 zł minimalna kwota zamówienia;
Wystarczy w trakcie składania zamówienia w polu formularza zakupu na stronie sklepu powołać się na wpis z bloga oraz dokończyć zdanie: Moja wymarzona lampa, ..., a pracownicy sklepu uwzględnią 3% rabat podczas naliczania płatności za zamówione produkty. Promocja obowiązuje w miesiącach lipiec - wrzesień.

Lampy