wtorek, 22 listopada 2011

Jesień sprzyja spędzaniu długich wieczorów w domowym zaciszu. Pod warunkiem, że stworzymy sobie w domu odpowiedni – nastrojowy i przytulny – klimat. Najłatwiej i najskuteczniej możemy to osiągnąć za pomocą właściwego oświetlenia.

Jesienią warto szczególnie zwrócić uwagę na lampy witrażowe – wykonane z kolorowego, grubego szkła są niesłychanie dekoracyjne i klimatyczne. Dzięki mozaikowej technice połączonych kawałków szkła uzyskujemy niepowtarzalne efekty świetlne. Użycie żarówki pozwala na uzyskanie efektu witrażu w dowolnym miejscu – nie tylko w oknie.

Lampy, które proponujemy, są ręcznie wykonane z metalu oraz lutowanego szkła witrażowego, którego każdy kawałek jest precyzyjnie wycinany. Wybierając lampę witrażową, mamy pewność, że w żadnym innym domu nie ma takiego samego nastroju.  

	 Lampa witrażowa Tiffany - Ekskluzywna wisząca P16907Lampa witrażowa gabinetowa G121012  Dekoracja witrażowa BFLY908

czwartek, 17 listopada 2011

Oświetlenie w miejscu pracy powinno być zbudowane z kilku elementów. Górna lampa sufitowa zapewnia równomierne rozproszone światło, a miejscowa emituje skupiony strumień światła. To podstawa. A na co jeszcze trzeba zwrócić uwagę?

  • Umieszczenie żarówki: osoba praworęczne powinna mieć ją z lewej strony, leworęczna – z prawej.
  • Lampka powinna mieć nieprzezroczysty abażur oraz regulację kąta padania światła.
  • Odległość żarówki od blatu musi być większa niż 35 cm.
  • Barwa światła: wybierajmy żarówki o dziennej barwie światła, czyli zimno-białej (ok. 5000-6500 K, klasa energetyczna D). Ciepłe światło jest nastrojowe, ale przy biurku musimy zapewnić sobie odpowiednią ostrość widzenia
  • Monitor komputera powinien być ustawiony tyłem lub bokiem do źródła światła, aby nie odbijało się ono od jego powierzchni.
  • Podczas siedzenia przy biurku, róbmy przerwy i pozwalajmy odpocząć oczom. Patrzymy w dal, na boki, na zieleń. Nasz wzrok z pewnością odwdzięczy nam się za okazaną troskę.  

Lampa Hampus biurkowa Lampka biurkowa SUZI HR-60-BLLampa biurkowa na świetlówkę kompaktową Ibis KT028

niedziela, 13 listopada 2011

Dni są coraz krótsze, więc jesienią zapalamy światło dużo wcześniej. A bywa, że przy pochmurnej aurze, sztuczne światło potrzebne nam jest przez cały dzień. Czym wtedy najlepiej oświetlić mieszkanie? Zapraszamy na krótkie porównanie żarówek tradycyjnych i świetlówek energooszczędnych.

Na początek – „co świeci, a co grzeje”: w żarówkach tradycyjnych tylko 5% wytwarzanej energii przekształcane jest w światło. Cała reszta zmieniana jest w ciepło (żarówka rozgrzewa się do ok. 2500oC). W rozwiązaniach energooszczędnych natomiast około 20-25% pobranej energii przetwarzane jest w światło, a pobór energii jest o około 80% mniejszy niż w przypadku tradycyjnych żarówek.

A teraz, kilka liczb – oto przykładowe zestawienie kosztów oświetlenia przy założeniu, że czas świecenia w ciąg roku wynosi 2000 godzin:

Źródło światła

Cena

Wytrzymałość

Roczny koszt prądu

Pięcioletni koszt prądu

Żarówka tradycyjna 75W

2 zł

1000 godzin

56 zł (dla 2 żarówek)

300

Świetlówka 15W

10 zł

10 000 godzin

10 zł (dla 1 świetlówki)

60 zł

 

Wniosek: tylko dla 1 świetlówki roczna oszczędność to 46 zł. Jeśli przyjmiemy, że w domu mamy ich 10, zostaje nam w kieszeni 460 zł.

Dlaczego warto wybrać energooszczędne źródła światła:

ü  Obniżamy rachunki

ü  ograniczamy zużycia energii aż do 80% w stosunku do tradycyjnych żarówek

ü  są wyjątkowo trwałe: pracują od 6 tys. do 15 tys. godzin – od 6 do 15 razy dłużej niż standardowe źródła światła

ü  świetlówki i żarówki energooszczędne są droższe niż inne źródła światła, ale ich zakup
i eksploatacja zwraca się bardzo szybko

ü  działamy na rzecz ochrony środowiska – możliwy jest recykling żarówek energooszczędnych

Zapraszamy do skorzystania z promocyjnej oferty „Jesień energooszczędna” i zakupów z 10% rabatem!

Energooszczędna świetlówka kompaktowa - DULUX VALUE CLASSIC A E27 15 WEnergooszczędna świetlówka kompaktowa - DULUX STAR TWIST E27 23 WEnergooszczędna świetlówka kompaktowa - DULUX VALUE 8W E27

19:18, tkarwatka
Link Komentarze (1) »

Lampy