wtorek, 13 grudnia 2011

Już za chwilę będziemy wręczać  świąteczne podarunki. Wybór tego idealnego, często nie jest łatwym zadaniem – dlatego proponujemy oryginalne i praktyczne prezenty ze światłem w tle!

Latarka czołowa LED IR + ZOOM

Prezent dla podróżnika i łowcy przygód. Latarkę wygodnie umieszcza się na czole, przez co ręce są zupełnie swobodne. Oświetlenie LED wystarcza aż na 175 godz. świecenia, latarka wyposażona jest dodatkowo w zoom optyczny oraz manualny włącznik.latarka czołowa LED IR + ZOOM

 

Latarka samochodowa LED Saver

Niezbędnik doświadczonego kierowcy – energooszczędna latarka z opcją światła ostrzegawczego, nożem do przecinania pasów, młotkiem do zbicia szyby, silnym magnesem i innymi funkcjami zwiększającymi bezpieczeństwo jazdy.

Latarka samochodowa LED Saver

 

Latarka LED z akumulatorem

Coś dla wymagających. Wielofunkcyjna latarka, którą dostajemy już z akumulatorem i magnesem mocującym. Dzięki temu może być wykorzystywana przez długie godziny i… w różnych pozycjach. Kto szukał źródła światła w namiocie albo w warsztacie, ten wie, o czym mowa.

Latarka LED z akumulatorem

 

Po więcej inspiracji zapraszamy do Domu Światła.

piątek, 09 grudnia 2011

Boże Narodzenie to ten czas w roku, kiedy światło ma wyjątkowe znaczenie. W tych dniach chcemy stworzyć przytulny, ciepły klimat w naszych domach, dlatego zapalamy świece, wieszamy lampiony i gromadzimy się wokół migającej światełkami choinki.

Oczywiście, nie zapominamy o stroikach, wieńcach na drzwiach i zielonej jemiole, ale to właśnie dzięki rozświetleniu mieszkania, zyskujemy najpiękniejszy efekt.

Zadbajmy więc, aby na te Święta nie zabrakło świetlnych dekoracji – zapraszamy do skorzystania z propozycji Domu Światła.  

Łańcuch Dekara   Bąbka podświetlana Alba

 

Świecznik Hanna czerwony

wtorek, 22 listopada 2011

Jesień sprzyja spędzaniu długich wieczorów w domowym zaciszu. Pod warunkiem, że stworzymy sobie w domu odpowiedni – nastrojowy i przytulny – klimat. Najłatwiej i najskuteczniej możemy to osiągnąć za pomocą właściwego oświetlenia.

Jesienią warto szczególnie zwrócić uwagę na lampy witrażowe – wykonane z kolorowego, grubego szkła są niesłychanie dekoracyjne i klimatyczne. Dzięki mozaikowej technice połączonych kawałków szkła uzyskujemy niepowtarzalne efekty świetlne. Użycie żarówki pozwala na uzyskanie efektu witrażu w dowolnym miejscu – nie tylko w oknie.

Lampy, które proponujemy, są ręcznie wykonane z metalu oraz lutowanego szkła witrażowego, którego każdy kawałek jest precyzyjnie wycinany. Wybierając lampę witrażową, mamy pewność, że w żadnym innym domu nie ma takiego samego nastroju.  

	 Lampa witrażowa Tiffany - Ekskluzywna wisząca P16907Lampa witrażowa gabinetowa G121012  Dekoracja witrażowa BFLY908

czwartek, 17 listopada 2011

Oświetlenie w miejscu pracy powinno być zbudowane z kilku elementów. Górna lampa sufitowa zapewnia równomierne rozproszone światło, a miejscowa emituje skupiony strumień światła. To podstawa. A na co jeszcze trzeba zwrócić uwagę?

  • Umieszczenie żarówki: osoba praworęczne powinna mieć ją z lewej strony, leworęczna – z prawej.
  • Lampka powinna mieć nieprzezroczysty abażur oraz regulację kąta padania światła.
  • Odległość żarówki od blatu musi być większa niż 35 cm.
  • Barwa światła: wybierajmy żarówki o dziennej barwie światła, czyli zimno-białej (ok. 5000-6500 K, klasa energetyczna D). Ciepłe światło jest nastrojowe, ale przy biurku musimy zapewnić sobie odpowiednią ostrość widzenia
  • Monitor komputera powinien być ustawiony tyłem lub bokiem do źródła światła, aby nie odbijało się ono od jego powierzchni.
  • Podczas siedzenia przy biurku, róbmy przerwy i pozwalajmy odpocząć oczom. Patrzymy w dal, na boki, na zieleń. Nasz wzrok z pewnością odwdzięczy nam się za okazaną troskę.  

Lampa Hampus biurkowa Lampka biurkowa SUZI HR-60-BLLampa biurkowa na świetlówkę kompaktową Ibis KT028

niedziela, 13 listopada 2011

Dni są coraz krótsze, więc jesienią zapalamy światło dużo wcześniej. A bywa, że przy pochmurnej aurze, sztuczne światło potrzebne nam jest przez cały dzień. Czym wtedy najlepiej oświetlić mieszkanie? Zapraszamy na krótkie porównanie żarówek tradycyjnych i świetlówek energooszczędnych.

Na początek – „co świeci, a co grzeje”: w żarówkach tradycyjnych tylko 5% wytwarzanej energii przekształcane jest w światło. Cała reszta zmieniana jest w ciepło (żarówka rozgrzewa się do ok. 2500oC). W rozwiązaniach energooszczędnych natomiast około 20-25% pobranej energii przetwarzane jest w światło, a pobór energii jest o około 80% mniejszy niż w przypadku tradycyjnych żarówek.

A teraz, kilka liczb – oto przykładowe zestawienie kosztów oświetlenia przy założeniu, że czas świecenia w ciąg roku wynosi 2000 godzin:

Źródło światła

Cena

Wytrzymałość

Roczny koszt prądu

Pięcioletni koszt prądu

Żarówka tradycyjna 75W

2 zł

1000 godzin

56 zł (dla 2 żarówek)

300

Świetlówka 15W

10 zł

10 000 godzin

10 zł (dla 1 świetlówki)

60 zł

 

Wniosek: tylko dla 1 świetlówki roczna oszczędność to 46 zł. Jeśli przyjmiemy, że w domu mamy ich 10, zostaje nam w kieszeni 460 zł.

Dlaczego warto wybrać energooszczędne źródła światła:

ü  Obniżamy rachunki

ü  ograniczamy zużycia energii aż do 80% w stosunku do tradycyjnych żarówek

ü  są wyjątkowo trwałe: pracują od 6 tys. do 15 tys. godzin – od 6 do 15 razy dłużej niż standardowe źródła światła

ü  świetlówki i żarówki energooszczędne są droższe niż inne źródła światła, ale ich zakup
i eksploatacja zwraca się bardzo szybko

ü  działamy na rzecz ochrony środowiska – możliwy jest recykling żarówek energooszczędnych

Zapraszamy do skorzystania z promocyjnej oferty „Jesień energooszczędna” i zakupów z 10% rabatem!

Energooszczędna świetlówka kompaktowa - DULUX VALUE CLASSIC A E27 15 WEnergooszczędna świetlówka kompaktowa - DULUX STAR TWIST E27 23 WEnergooszczędna świetlówka kompaktowa - DULUX VALUE 8W E27

19:18, tkarwatka
Link Komentarze (1) »
piątek, 14 października 2011

Na zaczynający się właśnie zimny weekend mamy dla Was ocieplającą propozycję - zróbcie sobie lampę. Dobry design bierze się z dobrego pomysłu, dlatego wykorzystajcie to, co błyszczy i kusi w każdej damskiej toaletce.

A odpowiednie lampy do projektu znajdziecie tutaj:

lampa stołowa Hulu niebieska lampa stołowa Hulu biała

wtorek, 27 września 2011

Póki pogoda dopisuje, warto pokonywać codzienne trasy rowerem. Z odpowiednim przygotowaniem uda nam się śmiało jeździć nawet po zmroku. W ramach akcji „Bezpieczny rowerzysta” przygotowaliśmy dla Was mały niezbędnik: 

 

Szczegółową ofertę znajdziecie Państwo na www.domswiatla.pl.

16:24, tkarwatka
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 22 września 2011

Rychłe nadejście jesieni i coraz krótsze dni wcale nie oznaczają, że musimy zrezygnować z rowerowych wieczornych wycieczek. Wystarczy, że zadbamy o odpowiednie oznaczenie siebie i roweru, żeby aktywnie cieszyć się jesienią.

Przygotowaliśmy dla Was kilka prostych wskazówek, które przydadzą się podczas rowerowych wojaży po zmroku:

  • Absolutny niezbędnik wyposażenia roweru to sprawny hamulec i dwa światła: czerwone tylne oraz białe przednie.
  • Przednie i tylne oświetlenie pozycyjne nie wystarcza – reflektor rowerowy jest często niewidoczny na tle o wiele silniejszych od niego świateł samochodowych. Dlatego bardzo dobrym rozwiązaniem są taśmy i paski odblaskowe. Możemy je zaczepić na nogawce spodni, przedramieniu, dzięki taśmie na lewej ręce będziemy widoczni podczas sygnalizowania skrętu w lewo.
  • Odblaskowe taśmy możemy też zamontować na oponie, przez co będziemy bardzo dobrze widoczni z boku, np. na skrzyżowaniach. W niektórych krajach, np. w Holandii, montowanie odblasków na oponach jest obowiązkowe.
  • I na koniec: pamiętajmy o nadrzędnej zasadzie, czyli o „oczach dookoła głowy” i spokojnej jeździe. Nawet kiedy jesteśmy dobrze oświetleni i znajdujemy się na ścieżce rowerowej, musimy zachować niezbędną czujność na samochody i wkraczających niefrasobliwie na nasz pas pieszych.

Szerokiej drogi!środa, 24 sierpnia 2011

Już niedługo rozpocznie się szkolny semestr. Warto zadbać o wzrok dziecka w trakcie nauki. Jedną z ważniejszych rzeczy jest dobre biurkowe oświetlenie. W naszym sklepie przygotowaliśmy kilkanaście propozycji lamp biurkowych dla Twojego dziecka i nie tylko.

Lampa biurowa Madre

  Lampa Heron

  Lampa Żółty Maluch

Lampa biurkowa Suzi

Szczegółową ofertę znajdziecie Państwo na www.domswiatla.pl.

15:15, tkarwatka
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 13 czerwca 2010

Lampy Eglo. Model FERROTERRA 89566 to lampa stojąca, lampa ogrodowa.

Poniższe filmy będą najlepszym opisem tej lampy Eglo i jej zastosowań.

Źródło: DomSwiatla.pl

22:24, tkarwatka
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 13

Lampy