Blog > Komentarze do wpisu

Dobry rowerzysta to widoczny rowerzysta

Rychłe nadejście jesieni i coraz krótsze dni wcale nie oznaczają, że musimy zrezygnować z rowerowych wieczornych wycieczek. Wystarczy, że zadbamy o odpowiednie oznaczenie siebie i roweru, żeby aktywnie cieszyć się jesienią.

Przygotowaliśmy dla Was kilka prostych wskazówek, które przydadzą się podczas rowerowych wojaży po zmroku:

  • Absolutny niezbędnik wyposażenia roweru to sprawny hamulec i dwa światła: czerwone tylne oraz białe przednie.
  • Przednie i tylne oświetlenie pozycyjne nie wystarcza – reflektor rowerowy jest często niewidoczny na tle o wiele silniejszych od niego świateł samochodowych. Dlatego bardzo dobrym rozwiązaniem są taśmy i paski odblaskowe. Możemy je zaczepić na nogawce spodni, przedramieniu, dzięki taśmie na lewej ręce będziemy widoczni podczas sygnalizowania skrętu w lewo.
  • Odblaskowe taśmy możemy też zamontować na oponie, przez co będziemy bardzo dobrze widoczni z boku, np. na skrzyżowaniach. W niektórych krajach, np. w Holandii, montowanie odblasków na oponach jest obowiązkowe.
  • I na koniec: pamiętajmy o nadrzędnej zasadzie, czyli o „oczach dookoła głowy” i spokojnej jeździe. Nawet kiedy jesteśmy dobrze oświetleni i znajdujemy się na ścieżce rowerowej, musimy zachować niezbędną czujność na samochody i wkraczających niefrasobliwie na nasz pas pieszych.

Szerokiej drogi!czwartek, 22 września 2011, tkarwatka

Polecane wpisy


Lampy